Громадські організації та ветеранські простори — Принцип, Veteran Hub, Юридична сотня, Простір Можливостей, Жіночий Ветеранський Рух , — представили Концепцію політики щодо ветеранів та їхніх сімей.
Головні тези:
Ветерани є складовою обороноздатності: вони становлять основу оперативних резервів різних черг. Водночас ефективна політика щодо ветеранів та їхніх сімей прямо впливає на підвищення престижності військової професії.
Державний статус «ветеран війни» потребує оновлення: його необхідно закріпити за тими військовими, які виконали свій обов’язок та здобули бойовий досвід (незалежно від тривалості служби). Пропоноване визначення статусу: «Ветеран/ка – це особа, який/яка брав/брала безпосередню участь у бойових діях із захисту Батьківщини, а також на території інших держав, якщо це є частиною міжнародних зобов’язань України».
Внесок та потреби сімей ветеранів повинні стати невіддільною складовою політики щодо ветеранів та їхніх сімей.
Підтримка держави має засновуватися на індивідуальному досвіді ветеранів. Це означає, що замість уніфікованих для усіх пільг держава має надавати релевантні можливості відповідно до реальних потреб кожного ветерана.
Координація за втіленням ветеранської політики має покладатися на Міністерство у справах ветеранів. Пряме завдання цього органу — стежити, щоб інтереси його бенефіціарів були відображені у політиках інших відомств та забезпечувалися в усіх сферах.