Закликаємо депутатів підтримати законопроєкт щодо удосконалення МСЕК

22.08.2024

ЗАЯВА

неурядових організацій на підтримку проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи»,

реєстр. № 11225 від 30.04.2024

Закликаємо народних депутатів України підтримати в першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи», реєстр. № 11225 від 30.04.2024, внесений народними депутатами України Г.Третяковою, М.Безуглою, О.Ковальовим.

Процедури встановлення інвалідності та медико-соціальної експертизи супроводжуються значними викликами для людей з інвалідністю. Ці виклики окрім іншого стосуються:

- тривалості процедури, що інколи перевищує шість і більше місяців;

- недоступності послуг для людей з фізичними та сенсорними порушеннями, в тому числі носіїв жестової мови, користувачів крісел колісних та інших допоміжних засобів;

- повторюваних обстежень, в тому числі для ветеранів після проходження військово-лікарської комісії.

Крім того, медико-соціальні експертні комісії часто асоціюються зі зловживаннями та недоброчесністю. 

Зрештою, медико-соціальна експертиза практично не була зачеплена цифровізацією, що впливає і на збір даних щодо інвалідності, і на доступ до послуг. 

В цих умовах реформування медико-соціальної експертизи виглядає вкрай необхідним. Усвідомлюючи важливість значних реформ в цій сфері, які виходитимуть за межі лише процедур встановлення інвалідності, ми закликаємо підтримати законопроект реєстр. № 11225 від 30.04.2024, який дозволить поліпшити доступ до послуг медико-соціальної експертизи. 

Прийняття законопроєкту:

- розпочне процес цифровізації органів медико-соціальної експертизи;

- сприятиме уникненню необхідності повторюваних обстежень та зменшить час встановлення інвалідності, в тому числі спростить проходження ВЛК військовослужбовцям;

- дозволить проводити медико-соціальну експертизу, яка лише констатуючи порушення здоров’я не надає рекомендацій з отримання реабілітаційних послуг та сучасних допоміжних засобів.

Люди не повинні чекати анонсовану МОЗ «велику реформу» системи реабілітації та інвалідності, бо ця реформа вже затягнута в часі.  

Організації та експерти, які приєднались до заяви:

Українська Гельсінська спілка з прав людини

ГС “Ліга Сильних”

ГО Правозахисний центр для військовослужбовців “Принцип”

ГО “Юридична сотня”

БО “БФ“ ЛІКАРІ ДЛЯ ГЕРОЇВ “

БО “БФ “Східна Зірка”

ГО “Разом проти корупції”

ГО Veteran Hub

Скопійовано!